×

Hızlı Okuma Eğitimi

Hızlı okuma nedir?

Hızlı Okuma, insanlara daha hızlı okumayı ve çok daha fazla yazılı bilgiyi daha kısa sürede kavramayı öğreten bir tekniktir. Teknik, yalnızca dakikada okunan kelime sayısını artırmaya değil, aynı zamanda bilgiyi daha hızlı özümsemek için belirli bir anlama seviyesini korumaya da odaklanır.

Neden hızlı okumaya ihtiyacımız var?

Dünyadaki bilgi miktarı her 9 ayda bir 2 ye katlanıyor. Değişmeyip artmayan tek şey ise bizim algı ve okuma hızımız. Daha hızlı düşünebilmek için daha hızlı okumalıyız. Daha hızlı ve verimli okumak için okuma hızımızı, hızlı okuma teknikleriyle çalışarak arttırmalıyız. Yapılan araştırmalara göre beynimiz dakikada 10.000 kelimeden daha hızlı düşünebiliyor, fakat göz kaslarımız eğitilmediği için ve hızlı düşünebileceğimize şartlandırılmadığımız için biz maalesef dakikada 100-300 kelime arasında okuyabiliyoruz. Bu da bizim okuma sırasında dikkatimizi dağıtıyor ve okumaktan vazgeçme noktasına getiriyor. Hızlı okuma beceri eğitimi bize hem zaman hem de özgüven kazandırıyor.

Hızlı okuma eğitimi nasıl yapılıyor?

Çok hızlı düşünebilen beynimizin hızına göz tarama hızımızı yetiştirmemiz gerekiyor. Bunun için ünlü bilim insanı Pavlov’un “Şartlandırma Refleksi” kuramından faydalanarak göz egzersizleriyle göz kaslarımızı geliştiriyoruz. Aynı zamanda gözlerimizin “Odaklanma Açısını” yükseltiyoruz. Bu iki egzersiz sayesinde hem dikkatimiz hem de zihnimize gönderdiğimiz bilgi miktarı artıyor. Bilgi miktarı arttıkça aslında beynimizin gücünü keşfediyoruz ve pür dikkat okumaya ve anlamaya başlıyoruz.

Hızlı okuma eğitimi neden online yapılıyor?

İnternet sayesinde eğitimler artık online yapılıyor. Bu sayede eğitim için uzak şehirlere gitmeye veya aynı şehirde bile olsa trafik otopark veya toplu taşımada zaman ve enerji kaybetme dertleri son buluyor. Ulaşım için harcanan zaman ve enerji, göz egzersizi olarak öğrencilere veriliyor ve bu sayede ortalama 12 kat hızlanan sınıflar oluşuyor.

Bu eğitimi almak için neye ihtiyaç var?

Sadece öz disiplin, zaman ve azim.  İyi bir internet bağlantısı ve Kameralı Bilgisayar veya Tablet. Eğer eğitim veya iş hayatında gerçekten başarmak ve çok yüksek bir özgüvene sahip olmak istiyorsanız, bu eğitimi mutlaka almalısınız.

Eğitimin fiyat ve tarih bilgilerine nasıl ulaşabilirim?

Fiyat bilgisine aşağıdaki linklerden size uygun olanını seçerek (Öğrenci veya Profesyonel) ulaşabilirsiniz.

Tarih bilgisi ise eğitime gelen taleplere göre (en az 10 öğrenci oluşması durumunda) sınıflar belirleniyor. Bu nedenle fiyat bilgisinin altında yer alan formda size uygun gün saat ve ay bilgisini doldurup göndermenizi rica ediyoruz.

Bu eğitimi almamın başka faydası var mı?

*Hızlı okuma eğitimini başarıyla tamamlayan bütün öğrencilerimizin çevrelerine bu eğitimi tavsiye ettiklerinde para kazanacakları TAVSİYE ET – KAZAN sistemini de mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Bu kategoride içerik bulunmuyor.